Травертин

Травертин красивий і елегантний камінь, в основному в природі зустрічається в жовтих і світлих тонах, гірська порода складається з туфу, з мінералів карбонат кальцію і трохи кальциту. Відрізняється не великою щільністю і зернистістю, приблизно 1500 кг на метр кубічний. Травертин - перехідна форма вапняку в мармур. Метаморфоза відбувається тільки під тиском, і для цього потрібні тисячоліття. Будучи родичем вапняку і мармуру, травертин також складається з карбонатів кальцію.

травертин

травертин

У світі мінералів вони представлені арагонітом. Вони і складають вапняний туф, званий також травертином. Структура травертину залежить від місця утворення. Цілісна, монолітна порода з'являється в водоймах зі стоячою водою. Сильні течії, близькість водоспадів, призводять до формування пористих каменів. Їх також називають губчастими. Потоки води приносять масу елементів - водорості, черепашки, скелети, листочки. Чим більше цих компонентів, тим більше пористий виходить травертин.

травертин, елементи декору

травертин, елементи декору

Травертин утворюється на дні водойм, в місцях виходу мінеральних джерел. Вони часто несуть в собі солі кальцію, вапняки і гази, в тому числі, вуглекислий. Вириваючись на поверхню водойм, компоненти реагують з повітрям. В результаті, випадає осад - той самий карбонат кальцію або іншими словами травертин. Великі родовища травертину є в Німеччині близько Штутгарта, в Італії близько Риму в містечку Тіволі, в Туреччині в Памуккале. Останнє родовище травертину розташоване на схилі гори і є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

травертин, Памуккале

травертин, Памуккале

Найбільшими експортерами цього природного мінералу виступають Іран, Греція, Румунія, Португалія, США, Мексика, Аргентина і Перу Травертин широко використовують для облицювання фасадів, цоколів, для виготовлення підвіконників, барних стійок, стільниць, мийок, різних елементів інтер'єру. У приміщеннях застосовують облицювання травертином стін і підлоги, вирізають з нього раковини і навіть ванни, виготовляють підвіконня, сходи, стільниці, робочі поверхні, барні стійки, а також різноманітні декоративні елементи інтер'єрів.

травертин, плитка

травертин, плитка

У полірованого травертину є одне дуже корисна властивість, що вигідно відрізняє його від мармуру: він не слизький. Тому досить часто їм обробляють приміщення ванних кімнат.

Купити травертин в Україні

Ми допоможемо Вам підібрати травертин саме для оздоблення Вашого приміщення, а наші досвідчені майстри виготовлять з цього прекрасного каменю будь-який виріб, який Ви замовите. Телефонуйте або замовте зворотній дзвінок і менеджери нададуть Вам повну інформацію про вартість каменю та готових виробів з нього. Доставляємо нашу продукцію в будь-яку точку України.

Пропонуємо ознайомитись з нижченаведеними взірцями каменю:

TOP