Опалення Вашого будинку каміном - це реально!

Опалення Вашого будинку каміном - це реально!

Комплектація системи:

  1. Димохід
  2. Камінна топка «закритого» типу зі склом

Конструкція каміна з конвекційним контуром - теплоізольованим об'ємом, всередині якого розташована камінна топка і в якому відбувається основний теплообмін - теплоносій повітря забирає тепло від гарячої топки

Декоративна частина каміна (облицювання, портал)

Система теплоізольованих каналів (повітроводів) для розподілу гарячого повітря по приміщеннях

Декоративні грати в місцях виходу гарячого повітря (регульовані або нерегульовані)

Опціонально: система нагнітання конвекційного повітря (вбудована в камінну топку або окремий блок)

Так які аспекти важливі при виборі компонентів опалювальної системи? Розглянемо варіанти реалізації даної системи в сучасному котеджі:

Сучасні камінні топки - це досить потужні опалювальні агрегати. В залежності від розміру, моделі, і режиму горіння їх потужність коливається в середньому в межах 3-20 кВт, що дозволяє побудувати досить гнучку систему опалення. При цьому, варто розуміти, що для топок розрізняють потужність в редукованому режимі (з мінімальним повітообміном), номінальну і максимальну потужність. Що ж це означає?

У мінімальному режимі, заслінка піддування повітря в топку практично повністю закрита і відбувається плавне горіння (тління на остаточній фазі горіння) при мінімальній тепловіддачі (визначається для кожної конкретної моделі). У такому режимі більшість сучасних топок можуть пропрацювати на одному завантаженні дров (3-8 кг) досить довго - 6-12 годин при потужності 3-6 кВт. Якщо топка працює в такому режимі до 8 годин, вона класифікується як топка переривчастого горіння, якщо більше 8 годин - тривалого. У даному режимі звичайно досягається максимальний ККД топки (70-80%).

Наступний режим роботи - номінальний (середній повітрообмін), при цьому співвідношення потужності топки і ККД оптимальний, тобто потужність зростає приблизно до 6-15 кВт при ККД 60-70%. Середній час роботи на одному завантаженні в залежності від моделі в номінальному режимі може складати 5-10 годин. Максимальний режим відповідає максимально можливому воздухоподдуву для отримання максимального тепла, яке може виробити камінна топка. Природно, що витрата дров при горінні, відповідає режиму надходження повітря на горіння - від мінімального в редукованому режимі, до максимального в максимальному режимі і може складати від 0,3 до 4 кг на годину.

Як Ви бачите, параметри топок дуже сильно варіюються, і виробники намагаються вказувати максимальну потужність в документації - Ваше завдання з'ясувати параметри в номінальному режимі - тобто найбільш використовуваному. При цьому, зверніть увагу і на інші режими: мінімальний покаже, наскільки Ваша топка стає економічніше при зменшенні подачі повітря (максимальний час горіння на одному завантаженні), максимальний - яким тепловим потенціалом Ви зможете скористатися при необхідності в швидкому теплі і при інтенсивному обігріві взимку ( максимальна потужність).

Виходячи з потреби приміщення в обігріві, можна обчислити потужність, необхідну для опалення приміщень Вашого будинку. Звичайно, такий показник як потужність опалювальної системи дуже сильно залежить від ступеня теплоізоляції будинку, однак для середньої якості теплоізоляції і при середній висоті стель 2,8 м, приблизно справедливо правило - 1 кВт на 10 м2 площі. Таким чином, топка з середніми параметрами 10 кВт здатна комфортно обігріти площу близько 100 м2

TOP